ORGANİK SOLUCAN MAMASI

Organik Solucan Maması

Kırmızı Kaliforniya Solucanlarına verdiğimiz yeme solucan maması veya solucan yemi adı verilmektedir. Solucan mamasını en ideal hazırlama şekli %70 fermente edilmiş büyükbaş hayvan gübresi ile %30 gıda atıkları karışımıdır. Gıda atıkları içerisinde asitli meyveler hariç yani limon, portakal gibi meyveler hariç tüm meyve sebze atıkları, çay posası, kahve posası, özellikle muz kabuğu kullanılabilir. Tesislerimizde hazırlamış olduğumuz solucan maması tamamen organik olup, solucanlarınızın hızla tüketebileceği şekilde ufalanarak hazırlanmaktadır. Solucan Gübresi üreten girişimciler ister bizden bu mamayı hazır olarak temin edebilirler, isterlerse anlattığımız şekilde hazırlayabilirler. Ancak mama hazırlamak dışardan görüldüğü gibi basit bir işlem olmamaktadır. Mama karışımında %70 büyükbaş hayvan gübresi seperatör gübresi olmalıdır. Seperatör gübresi kullanmadan yapılan mamalarda gübre fermente edilmeden solucanlara verildiği için solucan ölümleri ile karşılaşılmaktadır. Solucan gübresi üretimine başlayan girişimcilere tavsiyemiz ilk başlarda solucan çoğaltmaları gerektiği için sistemin sağlığı açısından hazır mama kullanmalarıdır. Daha ilerde beton bir zemin hazırlayıp mama karşımı burada ekonomik şekilde hazırlanıp solucan gübresi üretiminde karlı bir sürece geçilebilir. Kaliteli solucan maması için bizimle iletişime geçiniz.

ORGANİK SOLUCAN MAMASI ÖZELLİKLERİ

Özellikleri:

Seperatörden geçirilmiş,
Organik,
Kokusuz,
Pratik,
Solucan maması

ORGANİK SOLUCAN YEMİ

Solucan yemi, Kırmızı kaliforniya solucanlarının yetiştrilmesinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan bir tanesidir. Solucan yemi hazırlanma aşamasında seperatörden geçen büyük baş hayvan gübresi belirli bir süre fermantasyon aşamasındna geçtikten sonra solucanlara yedirilmelidir.

ORGANİK SOLUCAN GÜBRESİ

Kırmızı kaliforniya solucanlarının solucan yemini tüketmesinden sonra oluşan solucan gübresi dediğimiz organik gübrenin kalitesi solucan yemi ile direk bağlantılıdır. Solucan gübresinin organik değeri "solucan yeminin hazırlanışı" ve içeriğindeki karışımların değerleri ile belirlenir.

solucan maması

Solucan maması 25 kg'lık çuvallar şeklinde